Skip to main content

Keskpargi säilitamise filosoofia.

Kuidas suhtuda Tartu keskparki?
Meie, Valimisliit Tartu Eest, usume, et keskpark vajab ümber mõtestamist, et see ei oleks vaid pelgalt läbi käimise koht, kuid park peab jääma pargiks. Me usume, et täna – ja tulevikus – on rohelus linnasüdames väga oluline, seda tuleb säilitada, parki tuleb tuua elu ning läbi tegevuste inimesed.

PUUD versus SUUR MAJA

Niisugune ongi tegelikult valik. Suurt maja keskparki kavandades tuleb park osaliselt kaotada, puud selleks maha võtta.

LAHENDUS

Puud jäävad alles. Rohelus säilib täielikult. Seda tuleb läbi mõeldult juurdegi. Inimesed tulevad ja veedavad pargis toredasti aega. Lapsed, nende vanemad, vanavanemad ... Kõik on rahul ja õnnelikud.

Kas keskpark tuleks säilitada või hoonestada?

248
Kas keskpark tuleks säilitada või hoonestada?

Keskpargi hoonestamise filosoofia.

Kuidas suhtuda Tartu keskparki?
Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond usuvad, et keskparki osaliselt hoonestades toovad nad kesklinna rohkem tegevusi ning muudavad kesklinna sellega atraktiivsemaks. Nad arvavad, et hea arhitektuuriga on võimalik leida mõjus kooslus looduse ja suure maja vahel.

ÜLDPLANEERING versus RAHVA ARVAMUS

Praegu kehtiv Tartu üldplaneering lubab pea 50 protsendi ulatuses keskparki hoonestada, selleks seal puud maha võtta. Linnavolikogus, kelle pädevuses on üldplaneeringu kinnitamine, on enamus Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna võimukoalitsioonil.

HOONESTAJATE LAHENDUS

Rajades keskparki suure maja, annab see võimaluse lahendada Tartu linnaraamatukogu ja kunstimuuseumi ruumiprobleem. Kesklinnas on aga Tartu linnaraamatukogu ja kunstimuuseumi asukoha osas alternatiive, neid tuleks tugevalt kaaluda.