Skip to main content
Me peame vajalikuks vältida Tartu keskpargi hoonestamist ja pakume hoopis välja alternatiivse lahenduse, kuidas säilitada rohelus ja tekitada tartlaste meelispaik Tartu kesklinna hoopis teisel moel.
Parki tuleb tuua elu ning läbi uue kontseptsiooni ja tegevuste ka inimesed. Keskpark 2024 kontseptsiooni realiseerumine sõltub paljuski poliitilistest otsustest, aga peamiselt tartlaste valikutest, mida nad tegelikult Tartu kesklinna soovivad!
Oma toetust saad avaldada siin:  www.keskpark2024.ee/petitsioon/
Jah, loomulikult. Kõik ettepanekud on oodatud aadressile info@tartueest.ee ja nendega arvestatakse pargi kontseptsiooni täiendamisel.
Linna eelarvest, kuid samal ajal otsitakse ka toetajaid erasektorist. Maailmast on küllalt näiteid, kus linna pargid kannavad mõne erafirma või toetaja nime. Miks mitte asutada koguni toetusfond keskpargi arendamiseks, kuhu kõik saavad tahtmisel oma toetuse anda.
Kõik keskpargis olevad võimalikud atraktsioonid/tegevused on leitavad siit: www.keskpark2024.ee/pargi-tegevused/
Keskpargi kontseptsioonis on arvestatud tartlaste võimalusi töö- ja vaba aja ühendamiseks.
Keskpark peab olema koht, kuhu on võimalik tulla perega pikemalt aega veetma, aga ka teha kiire paus tööalaseks kohtumiseks.
Keskpark 2024 kontseptsiooni ja ehitamise maksumus on hinnanguliselt üks miljon eurot ja ehituse pikkuseks peale projekteerimist on seitse kuud.