Skip to main content

Tartu Ülejõe park 2024 kontseptsioon

Selle idee eesmärk on tuua kesklinna rohkem elu.

Idee nr 23

Pump-track

Pump-track Ülejõe parki

Selle idee eesmärk on tuua kesklinna rohkem elu ja luua siin võimalusi tegutsemiseks. Tänastele noortele meeldib tänavasport – rulad, trikirattad, tõuksid, rulluisud, mitmesugused jalgrattad. See on järjest kasvav huvi ja harrastus, millele annab hoogu kindlasti ka see, et need alad on juba jõudnud olümpiamängudele.

Idee nr 24

Päikeseloojangu terrass

Kesklinna vaba aega veetma!

Selle idee eesmärk on tuua kesklinna rohkem elu ja luua kesklinnas ning Emajõe ääres võimalusi puhkamiseks ja lõõgastumiseks. Teeme koos, et ka Ülejõe pargis oleks rohkem kohti, kus peatuda. Mitte ainult pargist läbi kiirustada, vaid istuda ja veeta aega sõpradega. Kus seda siis veel teha, kui mitte Emajõe kaldal vaadates päikeseloojangut.

Idee nr 25

OmniGym
Virgestusala

Ülejõe parki sportima!

Selle idee eesmärk on tuua kesklinna rohkem elu ja luua siin võimalusi sportlikeks tegevusteks. Sellest saaks koht, kus lõpevad tartlaste jooksuringid. Mitte kesklinnast kaugemale, vaid just kesklinna poole! Üks selliseid ligitõmbajaid oleks mitmete erinevate seadmetega Omnigym virgestusala –  jõujaam, kus saab treenida värskes õhus ja keset loodust, aga sama efektiivselt kui jõusaalis.

Hääletada saad kõigi kolme idee poolt!

Idee autorid

VALIMISLIIT TARTU EEST

Ülejõe park 2024 – kontseptsioon

2021. aasta kaasava eelarve kontseptsioonis oleme lähtunud terviklahenduse loomisest. Selleks olemegi välja töötanud 3 IDEEGA ägeda lahenduse Ülejõe parki, kus ühiselt kaasajastame pargi, toome parki tegevuskohti, nii et kõikidel tartlastel oleks selles pargis midagi teha. Sarnase kontseptsiooni arutelude elavdamiseks oleme loonud ka keskparki, mis asub keskkonnas Keskpark2024.ee

Läheneva kultuuriaasta 2024 ootuses on oluline Tartu pargid korda saada, tuua parkidesse tegevusi ning seeläbi ka inimesi. Täname toetuse eest ja loodame, et meie 3 ideed saavad teie hääle.

Täname.

Küsimuste korral kirjuta või helista meile:

Tanel Tein, 5280050, tanel@imid.ee
Vahur Kalmre, 5043461, vahurkal@gmail.com
Margus Jaanovits, 5513715, mjaanovits@gmail.com
Hannes Klaas, 5159255, hannes.klaas@ut.ee

Hääletuse info

Hääletada saab elektrooniliselt infosüsteemis Volis, kus tuleb end identifitseerides ID-kaardi, mobiil-IDga või Smart-ID-ga.

Tartu kaasava eelarve rahvahääletus toimub 1.-7. oktoobril 2021.
Hääletus algab 1. oktoobril kell 00 ja lõpeb 7. oktoobril kell 18.
Rahvahääletusel saab osaleda iga vähemalt 14-aastane isik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tartu linnas.

Iga rahvahääletusel osalev isik saab hääletada kuni kolme erineva endale meelepärase idee poolt.